ترکیب رنگ مو بدون دکلره

ترکیب رنگ مو بدون دکلره
خلاصه مطلب

اگر می‌خواهی تغییری در زندگی خود ایجاد کنی، از رنگ موهایت شروع کن. موها یکی از اصلی‌ترین بخش‌های جذابیت ظاهری خانم‌ها هستند. به قول ستارگان هالیوودی، داشتن موهای زیبا از صورت جذاب مهم‌تر است. بر کسی پوشیده نیست که برای داشتن بهترین و خاص‌ترین رنگ‌ مو، چاره‌ای جز دکلره کردن آن‌ها وجود ندارد اما آسیب‌های زیادی که این کار به ساقه و ریشه مو وارد می‌کند، باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال راه‌های دیگری باشند.

آیا می‌دانستید که بدون دکلره هم می‌توانید رنگ موهای خود را تغییر دهید؟

در این مقاله قصد داریم در خصوص ترکیبات مختلف رنگ مو بدون دکلره صحبت کنیم. اگر شما هم مایلید بدون آسیب زدن به موها، رنگ آن‌ها عوض کنید، در این مقاله همراه ما باشید.

ترکیب رنگ مو بدون دکلره برای موهای سفید

شما می‌توانید موهای سفید را بدون استفاده از کرم دکلره رنگ کنید. فرمول‌های مختلفی وجود دارند که برای این کار مناسب هستند. ترکیباتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، اصولاً برای ایجاد رنگ‌های روشن و بدون بازتاب نارنجی، روی موهای سفید هستند.

از جمله بهترین ترکیب رنگ مو بدون دکلره برای موهای سفید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رنگ 7/00 (یک رنگ طبیعی و نچرال که پوشانندگی بسیار خوبی دارد)
 • رنگ بژ شماره 7 یا دودی شماره 7 (به جهت حفظ ماندگاری رنگ روی موها)
 • رنگ طلایی شماره 6 (برای جلوگیری از خاکستری شدن موها بعد از شستشو و افزایش درخشندگی آن‌ها)

توجه داشته باشید که نسبت ترکیب این رنگ‌ها نیز اهمیت بسیار زیاد دارد، به همین خاطر باید فرمول آن را به درستی پیاده‌سازی کنید. نسبت ادغام هر کدام از سه تیوب مورد اشاره در بالا، به صورت زیر است:

 • رنگ شماره /007 – یک چهارم تیوب
 • رنگ شماره 7 بژ یا دودی – نصف تیوب
 • رنگ شماره 6 طلایی – یک هستم تیوب

نکته: توجه داشته باشید که تیوب‌ها همگی دارای ظرفیت مشابه 120 میلی‌گرم باشند.

نکته 2: حجم‌های مورد اشاره در فرمول بالا، مناسب برای رنگ کردن موهای سفید کوتاه با مدل مصری است. چنانچه موها بلندتر یا پُرتر بود، باید حجم رنگ‌ها را در ترکیب، دو یا سه برابر کنید اما مراقب باشید که نسبت آن‌ها رعایت شود.

رنگ مو بدون دکلره روی موی مشکی

رنگ مو بدون دکلره روی موی مشکی

امکان رنگ کردن موهای مشکی یا تیره نیز بدون استفاده از دکلره وجود دارد. البته برای این کار باید حتماً توجه زیادی به درجه اکسیدان مورد استفاده داشته باشید. اصولاً برای رنگ کردن موهای مشکی بدون دکلره، باید اکسیدان‌هایی با درجه بالا را به کار گرفت. جهت روشن‌تر کردن این نوع موها، حتماً باید رنگ موی 000 (سه صفر) را به ترکیب اضافه نمایید. این شماره رنگ مو دارای مقادیر زیادی آمونیاک است که می‌توانند خلأ دکلره را جبران نموده و به جای آن، رنگ‌دانه‌های مو را روشن کنند.

اگر می‌خواهید رنگ موی مشکی یا تیره خود را تا 5 درجه روشن‌تر کنید، کافی است در کنار رنگ مورد نظر، رنگ سه صفر را با اکسیدان شماره 9 یا 12 ترکیب کرده و متناسب با حجم موها، روی آن قرار دهید. البته نباید انتظار معجزه داشته باشید، چون به هر صورت کیفیت رنگی که روی موی دکلره می‌نشیند، تفاوت زیادی با رنگ موی بدون دکلره دارد.

توجه داشته باشید که برای رنگ کردن موهای تیره ، بهتر است سراغ تم‌های سرد، مانند خاکستری، آبی، سبز یا دودی و غیره نروید، زیرا مطمئناً از آن‌ها جواب نخواهید گرفت در زیر به بهترین ترکیب‌های رنگ مو بدون دکلره برای موهای مشکی اشاره می‌کنیم:

 • قهوه‌ای شاه بلوطی: سه چهارم تیوب از رنگ شماره 4.4 + اکسیدان 9 درصد (اجازه دهید رنگ نیم ساعت تا 45 دقیقه روی موها بماند، سپس بشویید)
 • قهوه‌ای تیره: اکسیدان شماره 1 + 60 میلی‌گرم رنگ نسکافه‌ای شماره 6 + 30 میلی‌گرم رنگ شکلاتی شماره 6 + 2 سانتی‌متر واریاسیون نقره‌ای
 • شرابی: دو سوم تیوب رنگ شرابی بنفش V2 + رنگ موی شرابی شماره 3.6 + اکسیدان 9 درصد (نسبت اکسیدان به رنگ باید 5 به 1 باشد)
 • ماهگونی (از خانواده رنگ شرابی): رنگ آلبالویی شماره 7 + اکسیدان 9 درصد + اندکی واریاسیون قرمز (نسبت اکسیدان به رنگ باید 5 به 1 باشد)
 • بنفش تیره: نصف تیوب رنگ شرابی شماره 6 + نصب تیوب رنگ شرابی شماره 7 + 2 بند انگشت واریاسیون بنفش + 2 برابر اکسیدان 9 درصد
 • خرمایی روشن: 50 میلی‌گرم رنگ دودی شماره 4 + 40 میلی‌گرم رنگ خاکستری + 10 سانتی‌متر واریاسیون نقره‌ای+ اکسیدان یک

مطالعه راهنمای خرید رنگ مو به شما کمک می‌کند تا بهترین انواع رنگ را متناسب با نیاز خود تهیه کنید.

روشن‌ترین رنگ مو بدون دکلره

روشن ترین رنگ مو بدون دکلره

بدون استفاده از دکلره، همچنان می‌توانید به رنگ‌های روشن برسید. برای این کار کافی است در ترکیب خود از رنگ سه صفر و اکسیدان کافی استفاده کنید در زیر به روشن‌ترین رنگ مو بدون دکلره اشاره می‌کنیم:

 • رنگ مو عسلی

(یک سوم تیوب از رنگ موی طبیعی شماره 9 + یک چهارم تیوب رنگ موی دودی شماره 9.2 + اکسیدان 9 درصد + 2 سانتیمتر واریاسیون طلایی  مخلوط با اکسیدان 12 درصد)

عسلی یکی از جذاب‌ترین رنگ موها است که می‌توان آن را روی انواع مو اجرا نمود. هم افرادی که پوست روشن دارند و هم افرادی که دارای پوست تیره هستند، می‌توانند از زیبایی‌های این رنگ، نهایت استفاده را ببرند.

البته خاصیت رنگ موی عسلی این است که باعث افزایش جذابیت رنگ‌های دیگر هم می‌شود، به همین خاطر در بسیاری از سایر ترکیبات نیز حضوری ویژه دارد. این موضوع از طرف دیگر باعث شده تا این رنگ مو، از تنوع بسیار بالایی هم برخوردار باشد.

برای نتیجه گرفتن از این فرمول، بهتر است بهترین مارک رنگ مو را خریداری کنید.

 • رنگ مو عسلی-زیتونی

(50 میلی‌گرم رنگ طلایی + 25 میلی‌گرم رنگ دودی + 25 میلی‌گرم رنگ موی بژ + اکسیدان 6 درصد)

عسلی-زیتونی یکی از خاص‌ترین رنگ‌ موها به شمار می‌رود که ظاهری شیک و جذاب به چهره شما می‌بخشد. جالب اینکه برای دست یافتن به این رنگ، الزامی به دکلره کردن موها ندارید و می‌توانید با استفاده از فرمول بالا، به سادگی به آن برسید.

 • رنگ مو نسکافه‌ای روشن

(رنگ مو بلوند نسکافه‌ای شماره 6 + رنگ مو بلوند کاپوچینویی شماره 8+ واریاسیون نقره‌ای + اکسیدان 9 درصد)

نسکافه‌ای روشن، یکی از پرطرفدارترین رنگ موها در میان خانم‌هاست. این رنگ شادابی و طراوت خاصی به چهره شما می‌بخشد و باعث می‌شود چند سال جوان‌تر به نظر برسید.

رنگ موی صدفی بدون دکلره

رنگ موی صدفی بدون دکلره

فرمول‌های مختلفی برای ایجاد رنگ موی صدفی بدون دکلره وجود دارند که در زیر به بهترین‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. ترکیب رنگ صدفی شماره 6 و رنگ بژ

برای دستیابی به این فرمول رنگ مو بدون دکلره، کافی است 40 میلی‌گرم رنگ بژ متوسط را با 30 میلی‌گرم رنگ بژ روشن، به همراه 20 میلی‌گرم رنگ صدفی شماره 6 ترکیب کنید در ادامه باید واریاسیون نقره‌ای و اکسیدان 3 درصد را نیز به اندازه کافی اضافه نمایید. بعد از اینکه این رنگ‌ها را به خوبی و با نسبت مناسب با اکسیدان مخلوط کردید، ترکیب را روی موها قرار دهید بگذارید 45 دقیقه تا یک ساعت بماند.

 1. استفاده از رنگ‌های سه صفر یا E20 در ترکیب

اگر مایل باشید بدون استفاده از دکلره، موهای خود را به رنگ صدفی دربیاورید، علاوه بر فرمول بالا، می‌توانید از ترکیب رنگ‌های سه صفر یا E20 با رنگ صدفی شماره 8.1 و اکسیدان 6 درصد نیز استفاده نمایید.

البته چنانچه رنگ موهای شما روشن است، احتیاجی به استفاده از E20 یا سه صفر ندارید و می‌توانید تنها با ترکیب صدفی 8.1 و اکسیدان،  به رنگ دلخواه خود دست یابید.

نکته: خرید اکسیدان مرغوب برای نتیجه گرفتن از این ترکیبات رنگی اهمیت زیادی دارد، مخصوصاً که قرار نیست موها پایه دکلره شده داشته باشند.

رنگ موی خوشرنگ بدون دکلره

گرچه رنگ‌ها بیشترین جلوه خود را روی موهای دکلره شده دارند اما بدون استفاده از این مواد آسیب‌زا نیز می‌توان رنگ‌های بسیار زیبایی روی موها پیاده‌سازی کرد در زیر به چند مورد از خوشرنگ‌ترین رنگ‌های مو بدون دکلره اشاره می‌کنیم:

رنگ موی تنباکویی

رنگ موی تنباکویی بدون دکلره

تنباکویی یکی از جذاب‌ترین رنگ‌هایی است که می‌توانید بدون دکلره آن را روی موها در بیاورید. این رنگ جلوه بسیار جذاب و خاصی به چهره شما می‌بخشد و باعث می‌شود ظاهری متفاوت داشته باشید. اخیراً به واسطه استفاده زیاد ستاره‌های دنیای سینما، تنباکویی به یکی از ترندهای روز تبدیل شده و طرفداران فراوانی پیدا کرده است.

برای رسیدن به این رنگ مو بدون دکلره، کافی است یک سوم تیوب رنگ موی شماره 6.45 را با یک ششم تیوب رنگ موی N10، دو سوم تیوب رنگ موی تنباکویی روشن شماره 6.31 و البته 100 میلی‌گرم اکسیدان شماره یک ترکیب کنید.

رنگ موی مسی

اگر می‌خواهید سن شما کمتر از آنچه که هست به نظر برسد، رنگ موی مسی قطعاً یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما خواهد بود. جالب اینکه رنگ مسی را بدون استفاده از دکلره نیز می‌توانید به خوبی روی موها پیاده‌سازی کنید. موضوعی که برای خانم‌های مسن‌تر حائز اهمیت بسیار زیادی است؛ زیرا موهای آنها ممکن است توان لازم برای تحمل آسیب‌های بیشتر را نداشته باشد.

برای رسیدن به این رنگ بدون دکلره، کافی است یک تیوب کامل رنگ مسی را با یک سانتی‌متر واریاسیون قرمز، دو سانتی‌متر واریاسیون مسی و به میزان کافی اکسیدان 9 درصد ترکیب کنید. حال ترکیب به دست آمده را به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت روی موهای خود بگذارید و سپس بشویید.

نکته: پس از شستشو، بهتر است برای تقویت بیشتر، از ماسک مو استفاده کنید.

رنگ موی سرمه‌ای

رنگ موی سرمه‌ای بدون دکلره

سرمه‌ای از جمله زیباترین و خاص‌ترین رنگ‌های فانتزی است که می‌تواند جلوه دیگری به چهره خانم‌های دارای پوست روشن بدهد. این رنگ منحصربه‌فرد، قدرت پوشانندگی بسیار بالایی داشته و می‌تواند سن شما را به طرز محسوسی پایین بیاورد. گرچه اساساً رنگ‌های فانتزی را باید همراه با دکلره استفاده کرد اما سرمه‌ای در این زمینه یک استثنا محسوب می‌شود.

برای دست یافتن به این رنگ مو بدون دکلره، کافی است رنگ خاکستری شمار 1.1 را با واریاسیون 001، واریاسیون 002 و مقداری اکسیدان 9 درصد ترکیب نموده و روی موها بگذارید. بعد از حدود یک ساعت موهای شما به رنگ جذاب آبی تیره در خواهند آمد.

استفاده از بهترین ماسک مو برای موهای رنگ شده جهت تقویت و تثبیت رنگ‌ها توصیه می‌شود.

رنگ موی خاکستری بدون دکلره

رنگ موی خاکستری بدون دکلره

بله، امکان خاکستری کردن رنگ‌ موها بدون استفاده از دکلره نیز وجود دارد. این رنگ میان خانم‌ها طرفداران بسیار زیادی دارد، زیرا از زیبایی خاصی برخوردار بوده و بسیار شیک و منحصر‌به‌فرد است. برای به دست آوردن این رنگ، کافی است یک چهارم تیوب رنگ خاکستری شماره 7 را با یک چهارم تیوب رنگ طبیعی پایه شماره 6، یک چهارم تیوب رنگ شکلاتی شماره 7، دو سانتی‌متر واریاسیون بنفش و نقره ترکیب کرد و روی موها قرار داد.

رنگ موی کنفی بدون دکلره

رنگ موی کنفی بدون دکلره

کنفی یکی از جذاب‌ترین رنگ‌های روشن به شمار می‌رود که طرفداران زیادی دارد. البته رنگ‌های روشن معمولاً بدون دکلره چندان جذاب از کار درنمی‌آیند اما کنفی یک استثنا است.

برای اینکه بتوانید بدون دکلره، رنگ کنفی را روی موهای خود اجرا کنید، کافی است رنگ موی دودی شماره 10 را با رنگ موی کنفی هایلایت، رنگ موی زیتونی پلاتینه، واریاسیون سبز، نقره و آبی و البته اکسیدان 9 درصد ترکیب کنید و به مدت 50 الی 60 دقیقه روی موها بگذارید.

رنگ موی دارچینی بدون دکلره

رنگ موی دارچینی بدون دکلره

دارچینی یک رنگ موی ملایم و شیک است که می‌تواند تأثیر زیادی روی کاهش سن و جوان‌تر نشان دادن چهره شما داشته باشد. البته این رنگ بیشتر مناسب افرادی است که رنگ پوست روشن یا سفید دارند.

برای اینکه بدون استفاده از دکلره بتوانید رنگ موی دارچینی را پیاده‌سازی کنید، باید رنگ ماهگونی پایه شماره 6 را با رنگ طبیعی پایه شماره 6، رنگ دودی پایه شماره 7، واریاسیون سبز و آبی و اکسیدان 6 درصد ترکیب نموده و به مدت 30 تا 40 دقیقه روی موهای خود بگذارید. توجه داشته باشید که نسبت ترکیب اکسیدان به رنگ در این فرمول، 5 به 1 است.

چنانچه موهای خشکی دارید، استفاده از بهترین ماسک مو برای موهای خشک کمک زیادی به آبرسانی و  تقویت ریش و ساقه‌ها می‌کند.

رنگ موی گردویی

گردویی در طیف قهوه‌ای بوده و یکی از باطروات‌ترین رنگ‌های مو به شمار می‌رود. این رنگ دارای سایه‌های مختلفی از روشن تا تیره است و امکان اجرای آن بدون دکلره هم وجود دارد.

برای این منظور کافی است رنگ موی قهوه‌ای شماره 3.6 را با رنگ موی پایه شماره 66.4، رنگ مو قهوه‌ای شماره 4.5 و اکسیدان 6 درصد (با نسبت 2 به 1) ترکیب کنید و به مدت 50 تا 60 دقیقه روی سر خود بگذارید.

نکته: برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از این ترکیبات بگیرید، باید در خرید رنگ مو دقت داشته باشید و مرغوب‌ترین محصولات را تهیه نمایید.

ترکیب رنگ موی بیسکویتی بدون دکلره

رنگ مو بیسکویتی بدون دکلره

برای درآوردن رنگ بیسکویتی روی موها، در اکثر موارد به دکلره نیاز است اما فرمول‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها، می‌توان این رنگ را بدون نیاز به بی‌رنگ کردن مو نیز به دست آورد. البته رنگ موی بیسکویتی بدون دکلره، بیشتر در تناژ‌ها یا سایه‌های تیره پیاده‌سازی می‌شود و نمی‌توان انواع روشن آن را به این روش اجرا نمود.

برای اینکه بدون استفاده از دکلره، موهای خود را به رنگ بیسکویتی در بیاورید، می‌توانید از دو ترکیب زیر استفاده کنید:

 1. رنگ موی بیسکویتی تیره : رنگ مو بلوند طلایی شماره ۸.۳ + رنگ مو بلوند دودی متوسط شماره ۷.۱ + رنگ مو بلوند مسی روشن ۷.۷ + اکسیدان ۹ درصد
 2. رنگ موی بیسکوییتی کاراملی: رنگ کاراملی شماره 8 + 5 سانتی‌متر واریاسیون مسی + روشن کننده طبیعی + اکسیدان 6 درصد

سخن پایانی

برخلاف تصور خیلی از مردم، برای رنگ کردن موها حتماً به دکلره کردن آن‌ها نیاز ندارید، زیرا بسیاری از رنگ‌های جذاب را می‌توان بدون دکلره نیز اجرا کرد. در این مقاله تلاش کردیم تا انواع ترکیب رنگ مو بدون دکلره را به شما معرفی کنیم، امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

فهرست مطالب

جدید ترین مطالب

ترکیب رنگ مو بدون دکلره
دسته‌بندی نشده

ترکیب رنگ مو بدون دکلره

اگر می‌خواهی تغییری در زندگی خود ایجاد کنی، از رنگ موهایت شروع کن. موها یکی از اصلی‌ترین بخش‌های جذابیت ظاهری خانم‌ها هستند. به قول ستارگان

دسته‌بندی نشده

بهترین ماسک مو برای موهای رنگ شده

رنگ کردن موها می‌تواند چهره شما را زیباتر کند و تنوع چشم‌نوازی به زیبایی ظاهری شما ببخشد اما ای کاش می‌شد چیزهای خوب را در

بهترین ماسک مو برای موهای خشک
مقالات زیبایی

بهترین ماسک مو برای موهای خشک

اغلب ما همیشه در آرزوی داشتن موهای نرم و لطیفی هستیم که هنگام شانه کشیدن در لابلای آن ها درد ناشی از کشیده شدن مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *