بهترین مارک رنگ مو

بهترین مارک رنگ ایرانی و خارجی
خلاصه مطلب
اهمیت حفظ سلامت موها در کنار دوچندان کردن زیبایی آنها موجب می شود استفاده از بهترین مارک رنگ مو بسیار مهم باشد. به همین دلیل در ادامه بهترین برندهای رنگ مو را معرفی کرده و به بررسی آنها می پردازیم.

تنوع و کیفیت بالا و عدم آسیب به مو، عوامل مهمی هستند که در گرو استفاده از بهترین مارک رنگ مو به دست می آیند. واقعیت این است که برندی با اعتبار بالا که رضایت مشتریان بسیاری را جلب کرده است، هیچ گاه با ارائه محصولی بی کیفیت، این اعتبار را زیر سوال نمی برد.

برندهای بسیاری از رنگ مو در بازار وجود دارند که همین انتخاب را سخت تر می کند. اگر به دنبال تغییر رنگ موی خود هستید و همزمان به سلامت موی خود اهمیت می دهید ولی نمی دانید باید بین این تعداد از برندهای متنوع به سرغ کدامیک بروید، در ادامه بهترین مارک های رنگ مو را به شما معرفی می کنیم.

ویژگی های بهترین برند رنگ مو

قبل از اینکه اطلاعاتی درباره بهترین مارک رنگ مو داشته باشید، بهتر است با ویژگی‌های بهترین برند رنگ مو آشنا شوید. یک رنگ موی مناسب و ایده آل باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

1. عدم آسیب به مو

بهترین برندهای رنگ مو

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ مو این است که کوچک‌ترین آسیبی به ساقه مو نزند. برخی از انواع رنگ مو ممکن است باعث سوختگی ریشه‌های مو شوند و به طور کامل فولیکول‌های مو را از بین ببرند. در این حالت فرقی نمی‌کند از چه مقدار اکسیدان یا مواد رنگ مو استفاده کرده باشید، زیرا در هر صورت کیفیت پایین رنگ مو باعث آسیب رسیدن به ساختار مو می‌شود.

رنگ موهای نامناسب همیشه باعث سوزاندن ریشه‌های مو نمی‌شوند. بلکه ممکن است اثرات نامناسب دیگری بر ساختار مو داشته باشند. به عنوان مثال، برخی از انواع رنگ مو با کیفیت پایین، به طور کامل ساقه مو را از بین می‌برند و باعث شکسته شدن ساقه مو می‌شوند. زمانی که ساقه مو آسیب ببیند، دیگر نگه داشتن آن روی سر فایده‌ای نخواهد داشت و باید مو را کوتاه کرد. بهترین برند رنگ مو باید بدون اینکه درخشان بودن و براقیت طبیعی موها را از بین ببرد، رنگ مو را تغییر دهد.

2. بدون اثرات تحریک کنندگی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید هنگام خرید بهترین برند رنگ مو به آن توجه داشته باشید، اثرات تحریک کنندگی رنگ مو است. اگرچه برخی از انواع رنگ مو آسیبی به ریشه مو یا ساقه مو نمی‌زنند، ولی ممکن است باعث ایجاد حساسیت و آلرژی در پوست سر شوند. رنگ مو از مواد شیمیایی گوناگون ساخته می‌شود. هر کدام از این مواد شیمیایی اگر با درصد و غلظت بالا مورد استفاده قرار گیرند، موجب ایجاد حساسیت و آلرژی در پوست سر خواهند شد.

به عنوان مثال، اثر تحریک کنندگی برخی از رنگ موهای بی‌کیفیت باعث ایجاد پوسته سر یا قرمز شدن پوست سر می‌شود. برخی از افراد ممکن است نسبت به مواد شیمیایی موجود در رنگ مو حساسیت زیادی نشان دهند و در موارد شدیدتر، التهاب یا تورم پوست سر را تجربه کنند. بنابراین بهتر است هنگام خرید رنگ مو دقت زیادی داشته باشید.

اگرچه خرید رنگ موی ارزان قیمت وسوسه کننده است، ولی در ابتدا افراد باید راجع به کیفیت و کارایی رنگ مو مطمئن باشند و سپس برای خرید آن اقدام کنند. یکی از بهترین محصولات که هیچ گونه اثر تحریک کنندگی ندارد، رنگ مو استایکس است. حتی اکسیدان این برند نیز از آب اکسیژنه با گرید آرایشی و بهداشتی تشکیل شده که ضد حساسیت است.

3. بدون اثرات سمی

بهترین برند رنگ مو

بسیاری از افراد تصور هم نمی‌کنند که مواد شیمیایی موجود در رنگ مو خاصیت سمی داشته باشند. ولی این یک واقعیت است و برخی از انواع رنگ مو طی چند سال گذشته آسیب‌های بسیار شدیدی به مصرف‌کنندگان وارد کرده‌اند. در صورتی که رنگ مو اثرات سمی داشته باشد، ممکن است باعث بروز برخی از عوارض خطرناک در بدن یا حتی مرگ شود.

مواد شیمیایی موجود در رنگ مو بسیار ریز هستند و برخی از آن‌ها ممکن است از محل فولیکول‌های مو عبور کرده و وارد بدن شوند. در صورتی که این مواد شیمیایی اثرات سمی داشته باشند، به مرور زمان یا به شکل ناگهانی به بدن آسیب وارد خواهند کرد.

گاهی اوقات ممکن است بوی رنگ مو شامل اثرات سمی باشد. استنشاق مواد سمی موجب سردرد و سرگیجه و در موارد شدید موجب مرگ می‌شود. محصولات ریتون از جمله رنگ موهایی هستند که نه تنها اثرات سمی ندارند، بلکه به موهای شما براقیت می بخشند.

4. ثابت بودن

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین مارک رنگ مو این است که در برابر هوا، نور خورشید و تعریق ثابت باشد. به طور کلی، رنگ مو در روزهای اول بسیار پررنگ است. بعد از چندین بار شستشو به مرور رنگ آن تغییر می‌کند و به یک رنگ ثابت می‌رسد. این رنگ ثابت نباید به مرور زمان تغییر کند. برخی از انواع رنگ مو که از کیفیت بالایی برخوردار نیستند، در اثر عوامل محیطی و به مرور زمان خاصیت خود را از دست داده و موجب تغییر رنگ مو می‌شوند.

5. مقاومت در برابر شوینده ها

از دیگر ویژگی‌های بهترین رنگ مو، مقاومت در برابر شوینده‌ها است. شوینده‌های سر مثل شامپو، صابون یا لوسیون‌ها از مواد شیمیایی گوناگونی تشکیل شده‌اند و برخی از انواع رنگ موهای بی‌کیفیت نسبت به مواد شیمیایی موجود در شوینده‌ها واکنش نشان می‌دهند. این واکنش ممکن است به شکل‌های مختلف دیده شود. به عنوان مثال، ممکن است رنگ مو بعد از استفاده شامپو تغییر کند یا بخشی از مو سفید شود.

به عبارت دیگر، رنگ مو باید در محلول‌های آبی یا سایر محلول‌های شیمیایی پایدار باشد و خاصیت خود را حفظ کند.

پیشنهاد به مطالعه بیشتر: راهنمای خرید رنگ مو

بهترین مارک رنگ مو کدام است؟

همانطور که گفته شد، مارک‌های رنگ مو، متعدد هستند. اما در ادامه برخی از بهترین مارک رنگ مو را به شما معرفی می‌کنیم.

رنگ مو ریتون

رنگ موی ریتون

یکی از بهترین و پرطرفدارترین رنگ موهایی که در داخل کشور به فروش می‌رسد، رنگ موی ریتون است. این رنگ مو در میان یکی از رنگ موهای قدیمی قرار می‌گیرد و حدود ۵ دهه از ورود آن به بازار جهانی می گذرد. رنگ موی ریتون توسط یک کمپانی ایتالیایی معروف وارد بازار شد و به سرعت مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفت.

یکی از مهم‌ترین مزایای این رنگ مو این است که هنگام ساخت آن از حداقل آمونیاک استفاد می‌شود. به همین دلیل تاثیر نامناسبی بر رشد موها نخواهد داشت. تمامی مراکز زیبایی و افرادی که متقاضی خرید رنگ مو هستند، می‌توانند از این محصول به عنوان یک برند معتبر و پرطرفدار استفاده کنند. رنگ مو ریتون به شکل کاملا تضمینی در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. زیرا هنگام ساخت این محصول از مواد گیاهی استفاده شده است و فرمولاسیون آن به گونه‌ای است که آسیبی به ساختار مو وارد نکند.

 همچنین این محصول قابلیت افزایش براقیت و درخشندگی موهای سر را دارد و می تواند نقش موثری در حالت دهندگی و نرمی مو داشته باشد. مهم‌ترین مزیت خرید رنگ موی ریتون، طیف وسیع رنگی آن است که شامل حدوداً ۱۰۰ طیف مختلف از رنگ مشکلی تا طلایی می‌باشد. حتی رنگ موی ریتون سالن برای استفاده از سالن های آرایشی نیز عرضه می شود و شما می توانید از طریق پارس ساعی آن را تهیه کنید.

رنگ مو استایکس

رنگ مو استایکس

رنگ مو استایکس نیز به عنوان یکی از بهترین برندهای رنگ مو شناخته می‌شود که فرمولاسیون طبیعی و بی‌نظیری شامل پروتئین گندم و روغن سویا دارد. روغن سویا دارای خاصیت نرم کنندگی و درخشندگی است و به همین دلیل استفاده از آن هنگام ساخت رنگ مو استایکس باعث شده تا به صورت مستقیم بر درخشندگی و نرم کنندگی موها موثر باشد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ مو استایکس روش ساخت ویژه آن است که با استفاده از تکنولوژی INTENSE MICRO PIGMENTS ساخته می‌شود. این تکنولوژی به رنگ مو کمک می‌کند تا به طور کامل موهای سر را پوشش دهد و در الیاف موی سر نفوذ کند.

علاوه بر این، روش ساخت مورد نظر بر رنگ پذیری محصول نیز موثر است. به گونه‌ای که رنگ مو می‌تواند به سرعت جذب ساقه مو شود و ماندگاری طولانی داشته باشد. این محصول با حداقل میزان آمونیاک تولید شده است و موجب شکنندگی یا خشک شدگی موی سر نمی‌شود.

علاوه بر رنگ موی استایکس، بهتر است اطلاعاتی درباره اکسیدان استایکس نیز داشته باشید. این اکسیدان‌ها از پروتئین تجزیه شده جوانه گندم و ویتامین e ساخته می شوند. به همین دلیل موجب سوختگی موهای سر نخواهند شد و می‌توانند بر حفظ لطافت موهای سر موثر باشند.

رنگ مو یومی

رنگ مو یومی

رنگ موی یومی یک محصول داخلی است که با عملکرد فوق العاده خود توانسته محبوبیت بسیار زیادی در میان خریداران رنگ مو پیدا کند. فرمولاسیون ساخت این رنگ مو کاملاً منحصر به فرد و حرفه‌ای است. به عنوان مثال، رنگ مو یومی می‌تواند به طور کامل جذب ساقه مو شود. همچنین به دلیل استفاده از مواد طبیعی، قادر است درخشندگی موها را افزایش داده و از خشک شدن آنها جلوگیری کند.

در این رنگ مو از چند ماده طبیعی گوناگون استفاده شده است. به عنوان مثال روغن نارگیل، آلوئه ورا، روغن ماکادمیا یا ویتامین سی نمونه هایی از مواد طبیعی موجود در رنگ موی یومی هستند. همچنین از مواد کراتین و نرم کننده نیز برای حفظ حالت دهندگی موی سر استفاده شده است. بنابراین شما می‌توانید این محصول را نه تنها برای رنگ کردن مو، بلکه برای صاف کردن موهای وز نیز مورد استفاده قرار دهید.

 یکی از مهم‌ترین مزایایی که یومی را در لیست بهترین مارک رنگ مو قرار دارده، این است که کاملاً ثابت بوده و در شرایط محیطی مختلف تغییر رنگ نمی‌دهد. همچنین به عنوان یک رنگ موی دائمی شناخته می‌شود. علاوه بر رنگ موی یومی، اکسیدان ‌های یومی نیز بسیار پرطرفدار هستند.

رنگ مو REVLON Colorsilk

رنگ مو REVLON Colorsilk

این رنگ مو یکی از بهترین برندهای رنگ مو در سراسر جهان است که معمولا برای موهای مشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ مو REVLON Colorsilk قادر است به طور کامل ساقه مو را پوشش دهد و ماندگاری بالایی داشته باشد. فرمولاسیون رنگ مو برند REVLON فوق العاده بوده و هنگام ساخت آن از مواد مغذی و مواد کراتینه استفاده شده است. همچنین هنگام ساخت این محصول از آمینو اسیدهای تقویت کننده ساختار مو کمک گرفته شده است که برای کمک به رشد مو کاملاً موثر هستند.

برند مورد نظر تاکنون توانسته است ۴۱ رنگ مختلف برای موهای مشکی، قهوه ای، قرمز، بلوند و مواردی مانند این تولید کند. این محصول به آسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و درجه آن ملایم است. بنابراین آسیبی به سطح پوست وارد نخواهد کرد و بدون بو است.

رنگ مو گارنیر Garnier Nutrisse

رنگ مو گارنیر Garnier Nutrisse

بدون شک بسیاری از علاقه‌مندان به رنگ مو با برند گارنیر (Garnier) آشنا هستند. این برند نه تنها در داخل کشور، بلکه در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز محبوب است. مهم‌ترین ویژگی برند گارنیر تقویت رنگ و اثرگذاری بر بهبود فرآیند رشد مو است.

مارک Garnier Nutrisse شامل ترکیبات گیاهی فوق العاده مثل آووکادو، زیتون و برخی از مواد روغنی طبیعی است. این ترکیبات گیاهی و طبیعی باعث می‌شود تا رنگ مو موجب درخشندگی و حفظ رطوبت موها شود.

برای ساخت این محصول از یک فرمولاسیون ساده مثل روغن میوه هسته انگور و برخی از ترکیبات شیمیایی دیگر استفاده شده است. یکی از مهم‌ترین مزایای رنگ مو Garnier Nutrisse این است که مواد موجود در آن به راحتی در الیاف مو نفوذ می‌کنند و نقش مهمی در تغذیه موهای سر دارند. این در حالی است که بسیاری از رنگ مو‌های بی کیفیت موجب خشکی موی سر می‌شوند و رطوبت آن را از بین می‌برند.

با توجه به اینکه هنگام تولید این محصول از مواد طبیعی و گیاهی استفاده می‌شود، افرادی با رنگ موی قهوه‌ای روشن و افرادی که به علت افزایش سن دارای موهای سفید هستند؛ می‌توانند کاندیدای مناسبی برای خرید این رنگ‌ مو باشند.

پکیج رنگ مو Garnier Nutrisse شامل ماده رنگ کننده، آمپول روغن میوه، نرم کننده و کتابچه راهنما است. محصول مورد نظر بدون آمونیاک بوده و به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین بوی آن نامطبوع نیست و برای افراد حساس مناسب است.

رنگ مو لورآل پاریس (L’Oreal Paris)

رنگ مو لورآل پاریس

همانطور که می‌دانید، پاریس منبع عطر و ادکلن سازی است. بنابراین جای تعجب نیست اگر بدانید رنگ موی لورال پاریس عطر بی‌نظیری داشته و تناژهای مختلفی از رنگ‌های براق و درخشان دارد. رنگ مو لورال پاریس (loreal) برای افرادی مناسب است که می‌خواهند با استفاده از یک رنگ مو درخشان، خاص باشند.

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار جالب رنگ مو لورال این است که ساخت آن با الهام گرفتن از ترندهای مد پاریس انجام شده است. این رنگ مو به شکل یک پکیج کامل در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد. هر پکیج شامل رنگ، کرم حالت دهنده و یک سرم موی سر است.

کرم نرم کننده و حالت دهنده موجود در این پکیج علاوه بر این که می‌توانند خشکی مو را از بین ببرند و بر حفظ رطوبت آن موثر باشند، نقش موثری در افزایش براقیت و درخشندگی موهای سر دارند. رنگ مو لورال پاریس شامل طیف وسیعی از رنگ های مختلف مثل بلوند، پلاتینیوم قهوه‌ای، متالیک، قرمز روشن و آبی یا مشکی است.

رنگ مو Clairol

رنگ مو Clairol

رنگ مو Clairol پوشش ۱۰۰ درصدی دارد و قادر است به شکل کاملاً یکپارچه با موهای سر شخص ترکیب شود. این برند رنگ مو برای افرادی که به دنبال یک رنگ موی ثابت هستند، کاملاً مناسب است. زیرا نتایج تست‌های مختلف روی رنگ مو Clairol، نشان می‌دهد که بعد از ۲۸ بار شستشو باز هم توانسته است رنگ خود را حفظ کند و دچار تغییر رنگ نشود. به همین دلیل این محصول به عنوان یک رنگ نیمه دائمی و بدون محو شدن به مشتریان ارائه می‌شود.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که موجب شده Clairol در لیست بهترین مارک رنگ مو قرار گیرد، فرمولاسیون فوق العاده آن است که شامل ترکیبی از مواد طبیعی و روغن نارگیل و آلوورا می‌باشد. همانطور که می‌دانید، روغن نارگیل و آلوورا به صورت مستقیم بر لطافت و درخشندگی موهای سر موثر هستند.

سعی شده است تا جایی که ممکن است از فرمولاسیونی طبیعی برای ساخت این محصول استفاده شود. رنگ مو Clairol می‌تواند باعث افزایش شادابی و درخشش موهای سر شده و در ۳۸ طیف رنگی مختلف در اختیار خریداران قرار بگیرد.

رنگ مو ولا (Wella Koleston Perfect)

رنگ مو ولا (Wella Koleston Perfect)

اگرچه این برند از سال 1880 وجود داشته است، اما Wella Koleston تنها از سال 1950 در صنعت مو حضور داشته است و طرفداران بسیاری نیز دارد.

علاوه بر رنگ دائمی، این برند رنگ های نیمه دائمی و نورهای مجدد را نیز ارائه می دهد و Wella Koleston بیشتر به خاطر رنگ های قرمز پررنگش شناخته شده است.

این رنگ مو فرمولی بدون آمونیاک و حاوی روغن نارگیل و آلوئه ورا دارد که موهایی درخشان و زیبا را برای شما به ارمغان می آورد.

رنگ مو Matrix SoColor

رنگ مو Matrix SoColor

ماتریکس (Matrix) مورد علاقه استایلیست هاست و عمدتا به دلیل رنگ های درخشان و غنی آن است که به این میزان طرفدار دارد. همچنین رنگ مو Matrix SoColor ماندگاری بیشتری نسبت به رنگ های دیگر دارد.

اگر می خواهید آسیب را به حداقل برسانید، Matrix SoColor ممکن است بهترین گزینه شما باشد و با ترکیبات خود می تواند به خوبی از موهای شما محافظت کند.

رنگ مو Paul Mitchell

رنگ مو Paul Mitchell

رنگ موهای Paul Mitchell تنها از سال 1980 به بازار آمدند، اما به سرعت تاثیر زیادی در دنیای رنگ گذاشتند. این برند همچنین به دلیل امتناع از آزمایش بر روی حیوانات، بسیار پرطرفدار است. افراد دارای مو یا پوست سر حساس، موهای خاکستری یا موهای سفید؛ نتایج عالی را با رنگ موهای Paul Mitchell تجربه کرده اند و اگر شما هم از جمله افرادی هستید که پوست و موی حساسی دارید، این رنگ مو یکی از محصولات مناسب برای شماست.

رنگ مو Pravana

رنگ مو Pravana

سال 2004 بود که Pravana پا به عرصه گذاشت. هر زمان که موهای رزگلد، فیروزه‌ای پررنگ یا موی روغنی را دیدید، احتمالاً سری Chroma Silk Vivids برند پروانا پشت آن است.

Pravana رنگی ماندگار، غنی و درخشان را به شما می دهد. این رنگ دارای کراتین و اسیدهای آمینه ابریشم خالص است که هنگام استفاده استحکام و درخشندگی باورنکردنی را ارائه می دهد.

این رنگ مو بدون آمونیاک است و تا عمق موهای شما را رنگ می کند. همچنین کراتین موجود در آن فیبر مو را تقویت کرده و به چسبیدن رنگ به ساقه مو کمک می کند.

رنگ مو Elgon

رنگ مو Elgon

برند Elgon اولین بار در سال 1970 در میلان ایتالیا تاسیس شد. این برند به دلیل کیفیت و کمیت محصول خود که سطح آمونیاک پایینی دارد و موهای خاکستری را به خوبی می پوشاند، مورد تحسین قرار می گیرد و یکی از محصولاتی است که در لیست ما در خصوص بهترین مارک رنگ مو قرار می گیرد.

رنگ مو Elgon، یک رنگ طبیعی ایجاد می کند و برای کسانی که به دنبال پوشش موهای خاکستری با جلوه طبیعی و حداکثر کارایی در عین حفظ سلامت مو هستند، ایده آل است. فرمول این رنگ مو از مواد مغذی با خواص روشن کنندگی و مرطوب کنندگی غنی شده است.

رنگ مو Redken

رنگ مو Redken

Redken، به دلایل بسیاری یکی از معتبرترین برندهای مراقبت از مو در جهان است. محصولات آن با کیفیت بالا و داشتن پشتوانه علمی درست برای انواع مو و مدل‌ها ساخته شده اند.

ردکن یک برند حرفه ای مراقبت از مو است که در سال 1960 توسط جری ردینگ و پل کاندرسون تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در حال حاضر در شهر نیویورک قرار دارد.

محصولات رنگ مو Redken نتایج بسیار خوبی را در کنار ماندگاری دارند و شما بعد استفاده از این برند، موهای خشکی نخواهید داشت.

در این مقاله به طور کامل درباره ویژگی‌های بهترین برند رنگ مو صحبت شد. همچنین تعدادی از مارک‌های معتبر رنگ مو معرفی شد. افرادی که قصد رنگ کردن موهای سر خود را دارند، باید هنگام خرید رنگ مو دقت بسیار زیادی داشته باشند. زیرا رنگ موهای بی‌کیفیت نه تنها باعث سوختگی موی سر می‌شوند، بلکه ممکن است عوارض دیگری مثل شکنندگی ساقه مو و خرد شدن موهای سر را نیز به دنبال داشته باشند. بنابراین بهتر است هنگام خرید رنگ مو به ویژگی‌های بهترین برند رنگ مو که در این مقاله معرفی شده توجه داشته باشید. همچنین می‌توانید از رنگ موهای معتبر مثل ریتون یا استایکس استفاده کنید که توسط مجموعه پارس ساعی ارائه می‌شود.

فهرست مطالب

جدید ترین مطالب

دسته‌بندی نشده

بهترین ماسک مو برای موهای رنگ شده

رنگ کردن موها می‌تواند چهره شما را زیباتر کند و تنوع چشم‌نوازی به زیبایی ظاهری شما ببخشد اما ای کاش می‌شد چیزهای خوب را در

بهترین ماسک مو برای موهای خشک
مقالات زیبایی

بهترین ماسک مو برای موهای خشک

اغلب ما همیشه در آرزوی داشتن موهای نرم و لطیفی هستیم که هنگام شانه کشیدن در لابلای آن ها درد ناشی از کشیده شدن مو

بهترین رنگ مو بدون آمونیاک کدام است؟
مقالات زیبایی

بهترین رنگ مو بدون آمونیاک

همه خانم‌ها به‌خوبی می‌دانند که رنگ موی نامناسب تا چه اندازه می‌تواند به گیسوی کمند آنان آسیب بزند. خشکی، شکنندگی، ریزش و وز شدن مو

4 پاسخ

  1. ممنون از مقالتون
    من از رنگ موی ریتون و گارنیر استفاده کردم جفتشون واقعا جزو بهترین مارک های رنگ مو تو بازار ایران هستن و تو سالن هم همیشه استفاده می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *