راهنمای خرید لاک ناخن

راهنمای خرید لاک ناخن
خلاصه مطلب

در بین محصولات آرایشی، خیره کننده ترین بخش، مربوط به انواع لاک ناخن است. اما فقط انتخاب رنگ مناسب، برای خرید لاک ناخن کافی نیست. پیش از خرید لاک ناخن باید سوالاتی همچون اینکه بهترین لاک ناخن کدام است؟ کدام برند بالاترین کیفیت را دارد؟ چه رنگی برای پوستتان مناسب است و اینکه آیا لاکی که انتخاب می کنید لب پر می شود یا زود خشک می شود؟ را از خود بپرسید.

نکات بسیاری برای خرید لاک ناخن وجود دارد و مانند خرید دیگر لوازم آرایشی همچون کرم پودر اهمیت بالایی دارد. به عنوان مثال در صورتی که یک لاک ناخن بی کیفیت خریداری کرده و از آن استفاده کنید، ممکن است به مرور زمان ناخن‌های شما آسیب ببینند و مبتلا به بیماری‌های خاص مثل ناخن قارچی شوید. به همین دلیل در ادامه به شکل جامع یک راهنمای خرید لاک ناخن را ارائه می کنیم.

نکات مهم هنگام خرید لاک ناخن

راهنمای خرید بهترین لاک ناخن

همانطور که گفته شد، هنگام خرید لاک ناخن باید به برخی از نکات مهم توجه داشته باشید که در ادامه برای شما بیان می‌شود:

 • بوی لاک ناخن

بوی لاک ناخن

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید هنگام خرید لاک ناخن به آن توجه داشته باشید، بوی آن است. بوی لاک ناخن نباید باعث دلزدگی و احساس خفگی شود. برخی از انواع لاک ناخن دارای بوی جذابی هستند و در مقابل، برخی دیگر به دلیل استفاده از پولیش بوی بسیار قوی دارند. بنابراین هنگام خرید لاک ناخن به سراغ لاکی بروید که بوی قوی نداشته باشد.

 • قابلیت درخشش

براقیت لاک ناخن

یکی از نکات مهم دیگری که باید هنگام خرید لاک ناخن به آن توجه کنید، قابلیت درخشش لاک است. زمانی که لاک را روی ناخن قرار می‌دهید، باید در مقابل نور مستقیم خورشید یا حتی نور خانه قابلیت درخشش داشته باشد. مگر اینکه برای خرید لاک مات اقدام کرده باشید. برخی از انواع لاک با استفاده از مواد اولیه بی‌کیفیت تهیه می‌شوند که هیچ گونه درخشش و جذابیتی ندارند.

 • ترکیب رنگ

نکته دیگری که باید هنگام خرید لاک ناخن بررسی کنید، ترکیب رنگ آن است. این روزها رنگ‌های متنوع و بی‌نظیری از لاک ناخن در بازار وجود دارند؛ در نتیجه از رنگ‌های کسل کننده و تکراری فاصله بگیرید و به دنبال برند‌هایی باشید که محصولات جدیدتر و متفاوت‌تری را به مشتریان عرضه می‌کنند.

 • پاک کردن ناخن

عامل مهم دیگری که باید در این راهنمای خرید لاک ناخن بگوییم، قابلیت پاک کردن آسان لاک است. لاک‌هایی که با استفاده از استون به راحتی پاک نمی‌شوند، موجب آزردگی مصرف کنندگان خواهند شد. اکثر مصرف کنندگان ترجیح می‌دهند مجدداً از چنین لاک‌هایی استفاده نکنند.

دسته بندی انواع لاک ناخن برای خرید

لاک براق

لاک ناخن انواع مختلفی دارد و شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود یکی از انواع لاک ناخن را انتخاب کنید. در ادامه انواع لاک را به شما معرفی می‌کنیم:

 • لاک اکلیلی

یکی از انواع لاک ناخن، لاک اکلیلی است که سطح کاملاً براقی دارد و در آن از ذرات اکلیل استفاده شده است. این نوع لاک برای افرادی که قصد دارند جذابیت و زیبایی دست‌های خود را با استفاده از یک لاک خاص افزایش دهند؛ کاملا مناسب می‌باشد. لاک اکلیلی معمولاً به صورت درخشان و شاین دار بوده و در رنگ‌های مختلفی موجود است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در این راهنمای خرید لاک به آن اشاره کنیم این است که  پاک کردن لاک اکلیلی بسیار سخت می باشد.

 • لاک ژل

لاک ژل

یکی دیگر از انواع لاک ناخن، لاک ژل نام دارد. همانطور که از نام این نوع لاک ناخن مشخص است، ساختار ژل مانندی دارد. استفاده از این نوع لاک کار چندان ساده‌ای نیست؛ زیرا خشک شدن آن روی دست مستلزم استفاده از دستگاه اشعه فرابنفش است. این لاک معمولاً بین ۷ الی ۱۴ روز روی سطح ناخن باقی می‌ماند و به راحتی پاک نمی‌شود.

 • بیس کت

این نوع لاک ناخن به عنوان زمینه‌ای برای سایر لایه‌های لاک، روی ناخن قرار می‌گیرد. زمانی که از لاک بیس کت استفاده می‌کنید، سایر لاک‌ها رنگ خود را بهتر نشان خواهند داد. وظیفه اصلی این نوع لاک محافظت از سطح ناخن در برابر مواد شیمیایی سایر لایه‌هاست. این لاک رنگ ندارد و بلافاصله پس از قرار گرفتن روی سطح ناخن خشک می‌شود.

 • تاپ کت

لاک تاپ کت روی سطح لاک اصلی قرار می‌گیرد و وظیفه آن محافظت از لاک در برابر خراشیدگی، پوسیدگی یا شکسته شدن است. این نوع لاک نیز بدون رنگ می‌باشد و صرفا وظیفه محافظت از لاک اصلی را بر عهده دارد.

 • لاک مخملی

یکی از انواع لاک‌های پرطرفدار، لاک مخملی است که باعث می‌شود سطح ناخن مانند یک پارچه مخملی نرم به نظر برسد. این نوع لاک ناخن رنگبندی های متنوعی دارد و شامل تعداد زیادی پرز بسیار ریز است.

 • لاک کرَکل یا ترک ‌دار

بسیاری از افراد با این لاک آشنا نیستند. لاک ترک دار ظاهر بسیار جالبی دارد و معمولا برای استفاده از آن ابتدا باید یک رنگ لاک دیگر روی سطح ناخن قرار گیرد. لاک ترک دار بلافاصله بعد از قرار گرفتن روی سطح ناخن ترک می‌خورد و بخش‌هایی از رنگ لاک زیرین خود را به نمایش می‌گذارد. این نوع لاک به دلیل ترک خوردگی، سطح زبر و خشنی دارد؛ اما می‌توان از برق ناخن روی آن استفاده کرد.

 • لاک آینه‌ ای

لاک آینه‌ای طی چند سال گذشته طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. ظاهر لاک آینه‌ای تا حد زیادی شبیه به لاک متالیک است. زیرا سطح آن کاملا براق بوده و ظاهری تقریباً شبیه به فلز دارد. لاک آینه‌ای به راحتی تصاویر را انعکاس می‌دهد و بسیار چشمگیر است.

 • لاک‌ مات

لاک مات

در این راهنمای خرید لاک ناخن، انواع مختلفی ازاین محصول آرایشی را معرفی کردیم ولی لاک مات یکی از بهترین آنهاست که طرفداران بسیاری نیز دارد. زمانی که لاک مات روی سطح ناخن قرار می‌گیرد، به سرعت خشک می‌شود و سطح ماتی پیدا می‌کند. معمولاً مات بودن این نوع لاک باعث افزایش جذابیت آن می‌شود؛ بنابراین نیازی به استفاده از برق ناخن نیست. تنوع رنگی این لاک بسیار زیاد است.

 • لاک متالیک

لاک متالیک ظاهری فلزی و براق دارد و این براقیت و درخشندگی باعث افزایش جذابیت آن می‌شود. معمولا استفاده از لاک متالیک چندان مرسوم نیست و فقط برای مراسم‌های خاص از آن استفاده می‌شود.

 • لاک هولوگرام

لاک هولوگرام از دیگر انواع لاک است که ساختار سه بعدی دارد و می‌تواند طیف مختلفی از رنگ‌ها را به صورت همزمان نشان دهد. لاک هولوگرام ظاهر درخشانی دارد و معمولاً در برندهای خاصی تولید می‌شود.

 • لاک مغناطیسی

کمتر کسی با این نوع لاک آشنایی دارد. لاک مغناطیسی روش استفاده بسیار جالبی دارد. این نوع لاک معمولاً در درب خود دارای یک آهنربای کوچک است. زمانی که مقداری از لاک مغناطیسی را روی سطح ناخن قرار می‌دهید، می‌توانید بلافاصله با استفاده از آهنربا، ذرات مغناطیسی درون آن را حرکت داده و به شکل دلخواه خود در آورید.

 • لاک نئونی

لاک نئونی در رنگ‌های مختلف مثل سبز، صورتی، زرد، آبی و نارنجی تولید می‌شود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جالب لاک نئونی این است که حتی در تاریکی شب نیز دیده می‌شود و درخشان است.

بهترین رنگ لاک برای انواع پوست

راهنمای کامل خرید لاک ناخن

حتماً برای شما نیز اتفاق افتاده که یک لاک را خریداری کنید و بعد از استفاده آن متوجه شوید که هیچ تناسبی با پوست شما ندارد. در ادامه بهترین رنگ لاک برای انواع پوست را معرفی می‌کنیم:

 • لاک مناسب پوست‌ های روشن

اگر دارای پوست روشن هستید، می‌توانید از لاک‌های زیر استفاده کنید:

۱. یکی از بهترین انواع لاک برای افراد با پوست روشن، لاک بی رنگ است. به این نوع لاک، لاک کرمپودری نیز گفته می‌شود. رنگ لاک کرم پودری تغییر مشابه پوست دست است.

۲. لاک‌هایی به رنگ قرمز برای افراد با پوست روشن کاملاً مناسب هستند. این دسته از افراد می‌توانند از تمامی تناژ‌های رنگ قرمز استفاده کنند. اما بهترین رنگ برای آنها، رنگ قرمز با تناژ آبی یا بنفش است.

۳. بدون شک بهترین گزینه برای افرادی با پوست روشن، استفاده از رنگ‌های جیغ و شاد است. هیچ محدودیتی برای انتخاب رنگ‌های شاد و روشن مثل صورتی جیغ یا نارنجی وجود ندارد. تمام این رنگ‌ها متناسب با پوست روشن هستند.

۴. شاید جالب باشد بدانید افرادی با پوست روشن می‌توانند به راحتی از لاک‌های تیره استفاده کنند. به همین دلیل، رنگ‌های سرمه‌ای یا حتی مشکی با پوست دست این دسته از افراد کاملاً تناسب دارند. به طور کلی، افرادی با پوست روشن انتخاب‌های بیشتری برای خرید لاک دارند.

 • لاک مناسب پوست گندمی

لاک

افرادی با پوست گندمی می‌توانند از رنگ‌های زیر استفاده کنند:

۱. بهترین انتخاب برای افراد با پوست گندمی، لاک آبی آسمانی یا آبی روشن است. رنگ آبی تناسب زیادی با رنگ پوست گندمی دارد و باعث افزایش جذابیت دست می‌شود.

۲. دومین رنگی که به افرادی با پوست گندمی پیشنهاد می‌شود، بنفش است. لاک بنفش می‌تواند رنگ پوست شما را روشن‌تر نشان دهد. این رنگ لاک به تمامی افراد با پوست گندمی پیشنهاد می‌شود.

۳. افرادی با پوست گندمی نیز می‌توانند از لاک‌هایی با تناژ قرمز و نارنجی استفاده کنند. این رنگ‌ها کاملاً با رنگ پوست گندمی تناسب دارند و به راحتی به چشم خواهند آمد.

۴. رنگ هلویی نیز به افرادی با پوست گندمی پیشنهاد می‌شود. به طور کلی رنگ هلویی یک رنگ خنثی است و نه باعث تیره شدن رنگ پوست دست می‌شود و نه روشن شدن آن.

 • لاک مناسب افرادی با پوست تیره

شاید افرادی با پوست سبزه یا تیره تصور کنند که انتخاب‌های کمی برای خرید لاک دارند، در حالی که بسیاری از تناژهای رنگی با رنگ‌های پوست تیره تناسب دارند که در ادامه بیان خواهیم کرد:

۱. افرادی که دارای پوست تیره هستند، به راحتی می‌توانند یک لاک قرمز غلیظ یا جیغ انتخاب کنند. اگر به یک مهمانی دعوت شده‌اید و می‌خواهید دستان شما بیشتر از هر فرد دیگری در چشم باشند، بهتر است این رنگ را انتخاب کنید.

۲. رنگ‌های مات و ساده نیز کاملاً مناسب افرادی با پوست تیره هستند. این دسته از افراد می‌توانند از لاک‌هایی که درخشندگی چندانی ندارند برای شرکت در مراسم‌های رسمی استفاده کنند.

۳. یکی از رنگ‌های مناسب برای افرادی با پوست تیره، رنگ بادمجانی است. توجه داشته باشید که رنگ بنفش با اکثر تناژ‌های پوستی تناسب دارد. ولی بنفش تیره برای افرادی که دارای پوست تیره‌تر هستند، مناسب می‌باشد.

۴. اگر پوست شما تیره است، پیشنهاد می‌کنیم بی پروا باشید و از رنگ‌های شاد استفاده کنید. به عنوان مثال، صورتی نئونی یا سبز باعث افزایش جذابیت دست شما می‌شوند.

برند های معتبر لاک ناخن

اگر قصد خرید یک لاک فوق العاده را دارید، پیشنهاد می‌کنیم آن را از برندهای معتبر خریداری کنید. این برندها کیفیت بالاتری داشته و به راحتی خشک نمی‌شوند. برخی از برندهای معتبر لاک ناخن به شرح زیر هستند:

 • هوپاد

یکی از بهترین برندهای لاک ناخن، برند هوپاد است. این لاک به طور معمول ظاهر براقی دارد و به افرادی که ترجیح می‌دهند از یک لاک درخشان و جذاب استفاده کنند، پیشنهاد می‌شود. طی چند سال گذشته، لاک هوپاد طرفداران بسیار زیادی در بین بانوان پیدا کرده است. یکی از مهم‌ترین مزایای لاک هوپاد این است که هنگام ساخت آن از هیچ گونه ماده مضری استفاده نشده است. لاک از محصولات هوپاد است که می‌تواند برای همه سنین مثل کودکان یا بانوان باردار مورد استفاده قرار بگیرد و پوشش دهی و ماندگاری بالایی دارد.

 • لاروس

محصولات لاروس بدون شک بهترین گزینه برای افرادی است که می‌خواهند از یک لاک معتبر و با کیفیت استفاده کنند. این محصول ساخت کشور فرانسه است و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن، این است که به راحتی روی سطح ناخن خشک می‌شود و دوام و ماندگاری بالایی دارد. لاک لاروس غلظت بالایی داشته و می‌تواند تمامی سطح ناخن را پوشش دهد.

یکی از مهم‌ترین مزایای لاک لاورس این است که همراه با یک قلم ایتالیایی ارائه می‌شود. این قلم ایتالیایی به شما کمک می‌کند تا تمامی نواحی ناخن را پوشش دهید. لاک ناخن لاروس بدون هیچ گونه ماده مضری ساخته شده است و می‌تواند از سطح ناخن در برابر مواد شیمیایی یا سایر لاک‌ها محافظت کند.

 • یومی

لاک های یومی

اگر به دنبال یک لاک ناخن با قیمت کاملا مناسب هستید، ما به شما لاک ناخن یومی را پیشنهاد می‌کنیم. این لاک ناخن تنوع رنگ بندی گوناگونی دارد و قیمت آن در بازار کاملا مناسب است. محصولات یومی به‌ طور کلی ماندگاری بالایی داشته و به راحتی روی سطح ناخن خشک می‌شوند. این محصول از جمله پرطرفدار‌ترین لاک‌های ناخن است و کیفیت فوق العاده ای دارد.

 • استایکس

لاک های استایکس

لاک استایکس محصول کشور فرانسه است. هنگام ساخت این لاک ناخن از روش و فرمولاسیون خاصی استفاده شده است. به همین دلیل لاک ناخن استایکس ویژگی‌های منحصر به فردی مثل پوشش دهی بسیار قوی و ماندگاری بالا دارد.

این نوع لاک ناخن به سرعت روی سطح ناخن خشک می‌شود. همچنین هنگام ساخت لاک ناخن استایکس از مواد شیمیایی مضر استفاده نشده است. به همین دلیل این لاک می‌تواند از سطح ناخن در برابر سایر لاک‌ها محافظت کند. اگر به دنبال خرید محصولات استایکس با قیمت و کیفیت کاملاً متفاوت هستید، پیشنهاد می کنیم لاک ناخن این برند را مشاهده کنید.

سخن پایانی

در این مطلب به طور کامل یک راهنمای خرید لاک ناخن را معرفی کردیم. هنگام خرید لاک ناخن بهتر است به نکات مهمی توجه داشته باشید. به عنوان مثال، بوی لاک نباید چندان قوی باشد. همچنین لاک ناخن باید به سرعت از روی سطح ناخن پاک شود. یک لاک ناخن مناسب، باید غلظت استانداردی داشته باشد و خیلی رقیق یا غلیظ نباشد.

انواع مختلفی از لاک ناخن در بازار وجود دارد که می‌توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. پاک کردن برخی از لاک‌های ناخن بسیار سخت است. بنابراین بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید.

فهرست مطالب

جدید ترین مطالب

بهترین رنگ مو بدون آمونیاک کدام است؟
مقالات زیبایی

بهترین رنگ مو بدون آمونیاک

همه خانم‌ها به‌خوبی می‌دانند که رنگ موی نامناسب تا چه اندازه می‌تواند به گیسوی کمند آنان آسیب بزند. خشکی، شکنندگی، ریزش و وز شدن مو

بهترین شامپو
مقالات بهداشت

معرفی بهترین شامپوها برای انواع مو

وقتی صحبت از انتخاب شامپو می‌شود، برندهای بسیاری به ذهن می رسند، اما واقعاً چگونه باید یک شامپوی مناسب برای موهای خود انتخاب کنیم؟ بهترین

بهترین مارک اکسیدان
مقالات زیبایی

 بهترین مارک اکسیدان

پایه ای ترین محصول برای رنگ کردن مو، اکسیدان است و به همین دلیل یافتن بهترین اکسیدان اهمیت بالایی دارد. خرید اکسیدان و مصرف آن، مستقیما روی سلامت و زیبایی موها اثر می گذارد. اکسیدان رنگدانه های قبلی مو را از بین می برد و باعث بهتر رنگ گرفتن مو می شود. در واقع این محصول یک کاتالیزور است که سرعت رنگ گرفتن مو را افزایش می دهد.

راهنمای خرید رنگ مو
مقالات زیبایی

راهنمای خرید رنگ مو

فرقی نمی کند برای تغییر حال و هوا بخواهید تغییری اساسی در خود ایجاد کنید یا از شر موهای سفیدتان خلاص شوید. در هر صورت به یک رنگ موی مناسب احتیاج دارید. اگر موهای شما با یک رنگ موی بی کیفیت آسیب ببیند، هر چقدر هم به آن رسیدگی کنید، نوشدارو بعد از مرگ سهراب خواهد بود.

بهترین برند لوازم آرایشی و بهداشتی
مقالات زیبایی

بهترین برند لوازم آرایشی و بهداشتی

صنعت زیبایی پیوسته در حال توسعه است و همین موضوع باعث می‌شود به صورت سالانه تعداد زیادی از برند‌های جدید فعالیت خود را آغاز کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *